Reklama

Nie przegap

Nie zmarnuj swojego życia

Dwaj raperzy - Bęsiu i Dj Yonas - ruszyli z misją do warszawskich gimnazjów i liceów. Ich cel to mówić o tym, jak można pięknie żyć! I tego życia nie marnować. Uczniowie z dwunastu szkół biorą udział w programie profilaktycznym połączonym z koncertem promującym wartości chrześcijańskie. Przez cały rok szkolny - pozytywne przesłanie raperów będzie słyszeć kilka tysięcy uczniów

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Widzimy, co się dzieje z polską młodzieżą. Przez pogubienie młodzi są skłonni szukać rozwiązania swoich problemów w alkoholu, narkotykach, „dopalaczach”… Chcemy ich zachęcić, żeby nie marnowali sobie życia - mówi Paulina Trzcińska, koordynator projektu „Nie Zmarnuj Swojego Życia”.

Spotkania w szkołach prowadzą raperzy tworzący zespół „RYMcerze” - przyjaciele: Jonatan Blank (Dj Yonas) i Łukasz Bęś (Bęsiu). Będą dzielić się swoimi doświadczeniami walki z nałogami i szukania miejsca w życiu. A wszystko językiem młodzieży - bez zadęcia i patosu, tylko prosto z serca.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Sam siedem lat temu byłem w beznadziejnej sytuacji, ale odbiłem się. Nawróciłem się, a moje życie zmieniło się o 180 stopni. Teraz chcę mówić o tym doświadczeniu młodym ludziom. Chcę ich ostrzegać przed próbowaniem jakichkolwiek używek - mówi Łukasz Bęś z zespołu „RYMcerze” (świadectwo Łukasza Bęsia w wywiadzie „Niedzieli Młodych” 19/2013 i 22/2013; także na stronie: www.mlodzi.niedziela.pl).

Reklama

Program „Nie Zmarnuj Swojego Życia” składa się z dwóch części. Podczas pierwszej raperzy dzielą się swoimi doświadczeniami życiowymi i mówią o profilaktyce uzależnień. Druga część to koncert promujący wartości chrześcijańskie. Celem projektu jest ostrzeżenie młodych ludzi przed zmarnowaniem życia. Prowadzący program dają wskazówki, jak dobrze i pięknie żyć zgodnie z wartościami chrześcijańskimi i nauką Kościoła. Podkreślają też autorytet pedagogów i katechetów, zwracają uwagę na ich codzienną, niełatwą przecież misję wychowywania młodego pokolenia.

„RYMcerze” są zespołem doświadczonym w prowadzeniu takich spotkań. Od wielu lat zapraszani są na rekolekcje oraz na koncerty w domach dziecka, ośrodkach wychowawczych, schroniskach, poprawczakach, więzieniach itp. Występują na festiwalach polskich i zagranicznych.

Akcja z udziałem raperów to propozycja Apostolskiego Ruchu Wiary. Udział w projekcie, czyli zaproszenie Dj Yonasa i Bęsia, rekomendowane jest dyrektorom szkół i katechetom m.in. przez ks. dr. Sylwestra Jeża, dyrektora Centrum Edukacyjnego Archidiecezji Warszawskiej.

Do tej pory program został objęty patronatem „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, Radia Warszawa, „Miłujcie się!”, księgarni internetowej Gloria24.pl, Klubu Dobrej Muzyki, chrześcijanina24.pl, portalu wiara.pl. Partnerem programu jest Fundacja Czyńmy Dobro oraz firma Strategie Rozwoju.

Spotkania z młodzieżą w szkołach są nieodpłatne.

Strona programu: www.rymcerze.pl.

2013-10-22 12:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pierścień Karoliny

Pierścień czystości bł. Karoliny jest dla każdego, kto pragnie zawierzyć swoje życie bł. Karolinie Kózkównie, dla chłopaków (sygnet) i dla dziewczyn. Dla tych, którzy pragną wytrwać w czystości do ślubu, a potem w wiernej i czystej miłości małżeńskiej, a także dla tych, którzy realizując się w innym powołaniu, pragną przejść przez życie w czystej miłości bliźniego. Może być on przyjęty przez tych, którzy trwają w czystości, a także przez tych, którzy pragną mimo swoich słabości powrócić do tej wartości, podejmując na nowo walkę o czystość swojego życia i relacji z innymi.
CZYTAJ DALEJ

Kard. Pizzaballa: zawieszenie broni otworzyło okno nadziei, ale w Gazie czuć zapach śmierci

2025-10-23 16:00

[ TEMATY ]

strefa gazy

zawieszenie broni

kard. Pizzaballa

Vatican Media

„Zawieszenie broni w Gazie otworzyło okno nadziei na możliwość uspokojenia sytuacji na okupowanym Zachodnim Brzegu i w Jerozolimie, gdzie od 7 października panuje powszechne napięcie” - powiedział łaciński patriarcha Jerozolimy kard. Pierbattista Pizzaballa w wywiadzie dla SkyNews Arabia. Zwrócił uwagę na bezprecedensowy spadek liczby chrześcijan na terytoriach palestyńskich, do czego doprowadziły „wojna w Strefie Gazy i wydarzenia na Zachodnim Brzegu”. W Gazie „sytuacja humanitarna jest straszna” i pachnie tam śmiercią.

Zawieszenie broni w Gazie jest, zdaniem patriarchy, „bardzo kruche i wymaga pełnego zaangażowania wszystkich stron”. Jednak pomimo swych braków, pozostaje „rzadką okazją na ustabilizowanie sytuacji”. Dlatego hierarcha wzywa Izrael i Hamas do przestrzegania jego postanowień.
CZYTAJ DALEJ

Licheń: zakończyło się 155. Zebranie Plenarne Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce

2025-10-23 15:14

[ TEMATY ]

Licheń

zebranie plenarne

Zakony Męskie

zyciezakonne.pl

155. Zebranie Plenarne Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce

155. Zebranie Plenarne Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce

W licheńskim sanktuarium zakończyło się trwające od 20 do 22 października 155. Zebranie Plenarne Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce (KWPZM). W spotkaniu o charakterze sprawozdawczo-wyborczym wzięli udział wyżsi przełożeni zakonni oraz delegaci nieobecnych przełożonych z całej Polski.

Zebranie otworzył ks. Dariusz Wilk CSMA, przewodniczący KWPZM, przedstawiając sprawozdanie z dotychczasowej działalności Konferencji oraz witając nowo mianowanych przełożonych. W programie spotkania znalazły się również prezentacje sprawozdań ekonoma, dyrektora Forum Współpracy Międzyzakonnej oraz Komisji Rewizyjnej. Kluczowym punktem obrad były wybory nowych władz KWPZM. Przewodniczącym został ks. Dariusz Wilk, michalita, wiceprzewodniczącym - o. Łukasz Wiśniewski, dominikanin. Wybrano również członków Konsulty oraz Komisji Rewizyjnej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję