Reklama

Synod Młodych

Skoro październikowy synod biskupów ma dotyczyć młodych, to tematyki z nim związanej nie może zabraknąć w Internecie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Biskupi z całego świata, chcąc poznać wasze zdanie na różnorodne tematy, które będą podejmować w Rzymie podczas – jak oficjalnie brzmi nazwa – XV Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów nt. „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”, zapraszają do udziału w konsultacjach prowadzonych za pośrednictwem komunikatora WhatsApp i na Facebooku.

Interaktywne konsultacje mają pomóc w zebraniu jak największej liczby opinii młodych ludzi z całego świata. Każdego miesiąca będzie zadawane inne pytanie, a odpowiedzi można udzielać w postaci komentarza, zdjęcia lub materiału wideo. Kanał komunikacyjny Synodu Biskupów można wyszukać w komunikatorze WhatsApp, wpisując numer telefonu:

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

+39 342 601 5596. Pytania zadawane są w językach: włoskim, hiszpańskim i angielskim. Odpowiedzi będą natomiast publikowane na facebookowym fanpage´u Synod 2018.

Styczniowych odpowiedzi na pytanie: Co daje ci szczęście?, możecie już szukać w sieci, a w lutym odpowiedzcie na kolejne: Co polityka i społeczeństwo mogą zrobić dla młodych ludzi?

Z kolei w Polsce ruszyła strona synod2018.pl . Ma ona być amboną młodych. Zarówno tych pewnych swojej wiary, jak i tych poszukujących. I – co ważne – tu każdy może zostać autorem. Portal ma zachęcić młodych Polaków do włączenia się w dyskusję przed Synodem Biskupów o młodzieży.

– Wiemy, że jeżeli to dzieło ma mieć w ogóle sens, musi być pomocą na drodze ku świętości. Żeby rzeczywiście prowadziło ku miłości i prawdzie, musi być zbudowane na solidnym fundamencie, czyli na Chrystusie – mówi Karolina Błażejczyk z Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM, zachęcając, by młodzi z całej Polski włączali się w jego współtworzenie.

***

Synod dotyczy was, młodych. Warto więc go nie przegapić i podzielić się tak z organizatorami synodu, jak i z innymi młodymi, co macie w sercach, co jest dla was ważne, czym żyjecie. Odpowiedzcie na słowa papieża Franciszka: „To jest Synod młodych i wszyscy chcemy słuchać siebie nawzajem. Każdy młody człowiek ma coś do powiedzenia innym, ma coś do powiedzenia dorosłym, ma coś do powiedzenia księżom, siostrom zakonnym, biskupom i papieżowi. Wszyscy musimy Was wysłuchać”.

2018-02-07 10:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Życie święte, ale czyje?

Mówisz, że życie jest święte. Mówisz z przekonaniem. Od początku do końca, tak jak chce Bóg, mówisz. A dla jasności dodajesz, że kochasz je w każdym przejawie i tchnieniu, nawet to kalekie i niedoskonałe, z wadami genetycznymi i walczące z nieuleczalnym. Potrafisz dyskutować do upadłego z tymi, co chcą je skracać albo nie dają szansy zaistnieć...
CZYTAJ DALEJ

Wspomnienie św. Patryka – wielkiego Europejczyka i patrona Irlandii

[ TEMATY ]

św. Patryk

www,wikipedia.org

17 marca Kościół powszechny wspomina w liturgii św. Patryka, niewolnika piratów, pasterza owiec, mnicha i biskupa, apostoła i patrona Irlandii. Dzień św. Patryka jest w Irlandii i wszędzie, gdzie żyją Irlandczycy wielkim świętem religijnym i narodowym. Wierni przypinają sobie tego dnia trójlistną koniczynę, symbol Trójcy Świętej, o której św. Patryk miał mówić na początku każdej swojej misji. Koniczynka jest też wyrazem nadziei na zjednoczenie Irlandii.

Św. Patryk urodził się w rzymskiej Brytanii ok. 385 r. Był synem podoficera i diakona. Rodzina była chrześcijańska, ale odebrał świeckie wychowanie. Gdy miał 16 lat został uprowadzony przez irlandzkich piratów i przez sześć lat w niewoli pasł owce. W tym czasie nastąpił jego powrót do chrześcijaństwa. Na przypadkowym statku udało mu się uciec do Francji, gdzie kształcił się później w najsłynniejszych szkołach w Erinsi i w Auxerre.
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV: winniśmy dawać świadectwo swej wiary

2026-03-18 10:26

[ TEMATY ]

wiara

Leon XIV

Vatican Media

W środowej katechezie, poświęconej konstytucji soborowej Lumen gentium, Papież przypomniał o królewskim kapłaństwie Ludu Bożego oraz o obowiązku głoszenia i obrony wiary, do którego powołani są wszyscy członkowie Kościoła, umocnieni sakramentami. Mówił też m.in. o zmyśle wiary (sensus fidei) i zgodzie wiernych (consensus fidelium), jako narzędziach, strzegących Magisterium Kościoła i zachęcił do wdzięczności za bycie częścią wspólnoty uczniów Chrystusa.

Kontynuując cykl katechez, poświęconych dokumentom Soboru Watykańskiego II, Leon XIV po raz kolejny zatrzymał się nad drugim rozdziałem konstytucji Lumen gentium, który mówi o Kościele jako Ludzie Bożym. Papież przypomniał, że wierzący otrzymują od Chrystusa udział w Jego kapłańskiej, prorockiej i królewskiej misji i wskazał w jaki sposób przekłada się do na życie członków Kościoła.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję