Na wyjazd do Zakopanego w dniach 27 lipca – 1 sierpnia wybrała się z opiekunem ks. Radosławem Żukowskim. W drodze grupa zatrzymała się w Krakowie, gdzie mogła zwiedzić Wawel, Rynek Mariacki. W programie nie zabrakło okna papieskiego i sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Codzienne Eucharystie odprawiane były w różnych zakopiańskich sanktuariach i kościołach. Wycieczkowicze udali się także do sanktuarium na Krzeptówkach, które stanowi wotum wdzięczności za ocalenie św. Jana Pawła II podczas zamachu 13 maja.
Uczestnicy turnusu brali udział w kilku wyprawach, aby podziwiać naturę tatrzańską i odkrywać Pana Boga w pięknie stworzonego świata. Młodzież przeszła przez Dolinę Kościeliską, zaliczając m.in. Jaskinię Mroźną. Młodzi byli też na szczycie Kasprowego Wierchu, z którego przeszli przez Przełęcz pod Kopą Kondracką na Kalatówki. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję być na termach podhalańskich w Chochołowie i przejść się po Krupówkach. Oprócz tego każdego dnia wieczorem miał miejsce pogodny wieczór organizowany przez animatorów. W drodze powrotnej młodzież udała się do Energylandii w Zatorze, gdzie skorzystała z licznych atrakcji. Wszyscy wdzięczni Bogu za ten czas wrócili do swoich domów.
Rekolekcje poprowadziły siostry misjonarki dla Polonii, a posługę sakramentalną sprawował ks. Damian Drop
W Domu Młodych w Rokitnie w dniach 10-12 listopada odbyły się kolejne rekolekcje z cyklu Córki Króla.
Trzydniowe spotkanie poprowadziły siostry misjonarki dla Polonii, a posługę sakramentalną sprawował ks. Damian Drop. – Tym razem wybrałyśmy temat „Dwie cząstki”, w nawiązaniu do ewangelicznej opowieści o Marii i Marcie – mówi s. Angelika Mrówka. – Na bazie tej Ewangelii chcemy przyjrzeć się naszemu domowi, naszemu życiu, ale też spróbować modlić się słowem Bożym metodą lectio divina. Chodzi o to, żeby po prostu spróbować takiej modlitwy, żeby dać uczestniczkom narzędzie do tego, więc zdecydowałyśmy się na formę warsztatową.
Leon XIV mianował nowego arcybiskupa Pragi. Został nim bp Stanislav Přibyl, redemptorysta i dotychczasowy ordynariusz diecezji Litomierzyce w północnych Czechach. Zastąpi abp. Jana Graubnera, który w tym roku skończy 78 lat.
Abp Přibyl ma 54 lata. Pochodzi z Pragi. Ukończył technikum geodezyjne. W 1990 r. wstąpił do redemptorystów. Nowicjat odbył w Polsce, w Lubaszowej, gdzie, jak sam przyznaje, nauczył się duchowości ukierunkowanej na służbę i bliskość ludzi. Śluby wieczyste złożył w 1995 r.
Społeczność szkoły katolickiej w Long Beach jest w szoku po tym, jak wandale zdewastowali teren szkoły w niedzielny wieczór. W poniedziałek rano władze szkoły odkryły, że przedmioty religijne, takie jak figury Matki Bożej zostały zbezczeszczone.
Zniszczenia były ogromne; gazeta Long Beach Post podała, że wartość niektórych zniszczonych posągów wyniosła dziesiątki tysięcy dolarów, podczas gdy inne przedmioty kultu religijnego były po prostu bezcenne.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.