Reklama

Niedziela Legnicka

Kościelec

Ze św. Izydorem

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa (filia parafii w Małuszowie), gościł uczestników modlitwy ku czci św. Izydora Oracza patrona rolników.

Niedziela legnicka 22/2022, str. II

[ TEMATY ]

św. Izydor Oracz

Ks. Piotr Nowosielski/Niedziela

Modlitwie za rolników i o urodzaje przewodniczył ks. prał. Józef Lisowski

Modlitwie za rolników i o urodzaje przewodniczył ks. prał. Józef Lisowski

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wszystkich przybyłych 15 maja powitał proboszcz parafii ks. Rodryg Albin. Wśród parafian i gości, obecna była także poseł Ewa Szymańska. Mszy św. w intencji rolników oraz z prośbą o urodzaje, przewodniczył ks. prał Józef Lisowski, kanclerz kurii. On też wygłosił homilię. Przywołał w niej postać św. Jana Pawła II i jego wizytę apostolską z 2 czerwca 1997 r. w Legnicy, który wtedy modlił się w intencji wszystkich ludzi pracy. Zwrócił też uwagę na znamienny obraz naszych czasów, kiedy w mediach oglądać można relacje z udręczonej wojną Ukrainy, w których widać, jak mimo trwającej wojny, rolnicy dokonują zasiewów, bo troszczą się o brakujący chleb. – Zarówno św. Jan Paweł II jaki i św. Izydor, którego obraz macie w tym swoim pięknym kościele, uczą nas po miłości do Boga, miłości do pracy, do ziemi, do tego, co człowiek tworzy – powiedział ks. kanclerz.

Nawiązał też do powieści Chłopi Władysława Reymonta, która została przetłumaczona na jęz. włoski jako Synowie ziemi. – Jesteśmy synami ziemi, doświadczającymi tej prawdy, która uczy, że jeśli będzie troska o matkę ziemię, o chleb powszedni, jeśli będzie szacunek dla tych, którzy na ziemi pracują, to jakże mocno będziemy szanować to, co jest owocem polskiej ziemi – mówił ks. Lisowski.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-05-24 12:51

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wspomnienie patrona rolników

Niedziela legnicka 22/2021, str. II

[ TEMATY ]

św. Izydor Oracz

Ks. Piotr Nowosielski/Niedziela

Kościół ten może w przyszłości stać się miejscem pielgrzymek rolników

Kościół ten może w przyszłości stać się miejscem pielgrzymek rolników

15 maja w kościele filialnym parafii Małuszów obchodzony był jako dzień patronalny św. Izydora Oracza.

Przybyłych powitał proboszcz parafii ks. Albin Rodryg. Eucharystii przewodniczył dziekan dekanatu Legnica Zachód, ks. prof. Stanisław Araszczuk. Nawiązał do przeżywanych wcześniej Dni Krzyżowych. – Ważne jest, by prosić Boga o błogosławieństwo dla pracy tych, którzy uprawiają ziemię, sady czy ogrody, aby nic nie zniszczyło tego trudu – mówił.
CZYTAJ DALEJ

Megafony imitujące dźwięki zamiast dzwonów w kościele. Proboszcz... ukarany grzywną

2026-05-31 17:03

[ TEMATY ]

dzwony

Parafia Dąbrówka Wielka

Kościół Przemienienia Pańskiego i św. Maksymiliana Marii Kolbego w Dąbrówce Wielkiej

Kościół Przemienienia Pańskiego i św. Maksymiliana Marii Kolbego w Dąbrówce Wielkiej

Proboszcz parafii w Dąbrówce Wielkiej w województwie łódzkim usłyszał wyrok sądowy w związku z zamontowaniem w kościele systemu nagłośnienia emitującego nagrany dźwięk dzwonów.

Dąbrówka Wielka to niewielka wieś pod Zgierzem. Od 1990 roku działa tam parafia Przemienienia Pańskiego i św. Maksymiliana Marii Kolbego. W świątyni niemal do końca 2025 roku nie było dzwonów.
CZYTAJ DALEJ

Kard. K. Krajewski: Służcie z radością Bogu i ludziom

2026-06-01 09:26

[ TEMATY ]

archidiecezja łózka

Joanna Popławska

Święcenia diakonatu w łódzkiej katedrze

Święcenia diakonatu w łódzkiej katedrze

W bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi siedmiu alumnów przyjęło święcenia diakonatu z rąk kard. Konrada Krajewskiego. W gronie nowo wyświęconych znalazło się pięciu alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi oraz dwóch alumnów Ogólnopolskiego Seminarium Duchownego dla Starszych Kandydatów do Święceń.

W homilii kard. Krajewski nawiązał do własnego doświadczenia posługi diakońskiej. – Ja byłem diakonem przez rok przygotowując się do święceń kapłańskich, ale potem jako kardynał byłem przez czternaście lat diakonem zajmującym się miłosierdziem Bożym w imieniu Ojca Świętego. A teraz czas na was! Powtarzajcie przez całe życie: „Bądź wola Twoja, a nie moja”. To nas ratuje w każdej sytuacji – powiedział do kandydatów.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję