Reklama

Niedziela na lato

Niedziela na lato

W klasztornych ogrodach

Diecezja ełcka
Fundacja Wigry PRO zaprasza na Dożynki Wigierskie.

Niedziela na lato 34/2022, str. XII

[ TEMATY ]

Wigry

Adobe Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dożynki będą mieć miejsce 21 sierpnia w ogrodach na terenie Pokamedulskiego Klasztoru na Wigrach. O godz. 12 sprawowana będzie Msza św. dożynkowa, po której odbędą się festyn z loterią fantową oraz konkurs na wieniec i kosz dożynkowy. Uroczystości dożynkowe ubogacą również regaty i szanty wigierskie. Regaty odbędą się w godz. 10-14 na jeziorze Wigry (przystań Stary Folwark) . O godz. 14 rozpocznie się koncert, w którym wystąpią: Daniel Szejda, Załoga dr. Bryga, Grzegorz Polakowski, zespół Byle Dalej. O godz. 19 zostanie odprawiona Msza św. w intencji żeglarzy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-08-16 12:29

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wigry. Delegacja naszej diecezji na XVIII Krajowym Forum Duszpasterstwa Młodzieży

[ TEMATY ]

Wigry

Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży

fb/Centrum DDM

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele naszej diecezji: Tamara Murzyńska, Jakub Mielcarz oraz ks. Łukasz Malec

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele naszej diecezji: Tamara Murzyńska, Jakub Mielcarz oraz ks. Łukasz Malec

W dniach od 5 do 7 listopada w Wigrach w diecezji ełckiej odbyło się XVIII Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele młodzieży naszej diecezji: Tamara Murzyńska i Jakub Mielcarz oraz diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Łukasz Malec. - To spotkanie, na którym spotykają się diecezjalni duszpasterze młodzieży wraz z przedstawicielami młodych z każdej diecezji w Polsce z bp. Markiem Solarczykiem, który pełni funkcję przewodniczącego Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży Konferencji Episkopatu Polski – mówi diecezjalny duszpasterz młodzieży.
CZYTAJ DALEJ

31 spojrzeń Maryi: Spojrzenie, które zostaje

2026-05-13 20:58

[ TEMATY ]

31 spojrzeń Maryi

pixabay.com

Każde spojrzenie Maryi coś odsłania: Boga, człowieka, drogę. W maju zapraszamy Cię do zatrzymania się przy 31 takich spojrzeniach. Dziś zobacz jedno z nich.

Najłatwiej jest przyjść na chwilę. Najtrudniej — zostać. Być przy kimś dłużej niż moment entuzjazmu. Wytrwać, kiedy codzienność przestaje być „ładna”. Maryja zostaje. To spojrzenie, które nie ucieka, gdy przestaje być wygodnie.
CZYTAJ DALEJ

Jezus nie przebywa „za chmurami”. Przebywa poza formą, jaką widzą oczy

2026-05-15 13:15

[ TEMATY ]

rozważania

O. prof. Zdzisław Kijas

Adobe Stock

Chociaż wstąpił do nieba, Jezus nie przebywa „za chmurami”. Przebywa poza formą, jaką widzą oczy. Dlatego po trzeba wyostrzyć oczy wiary, aby dostrzec Jego ciągłą obecność w naszym życiu, w życiu świata. Potrzeba do tego modlitwy. Tylko ona oczyszcza oczy i serce, otwiera je na dostrzeżenie ciągłego działania Boga w świecie.

Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję