Reklama

Kościół

Zwycięstwo z Matką Bożą

Wojownicy Maryi – mężczyźni z różańcami w rękach to fenomen, który odkrywa w swojej najnowszej książce Joanna Bątkiewicz-Brożek.

Niedziela Ogólnopolska 44/2024, str. 41

[ TEMATY ]

Wojownicy Maryi

Wydawnictwo: Esprit

Wojownicy Maryi. Rycerze Apokalipsy. Historia i tajemnica

Wojownicy Maryi. Rycerze Apokalipsy.
Historia i tajemnica

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Autorka z dziennikarską pasją krok po kroku stara się dotrzeć do motywów, którymi kierują się ci niestereotypowi mężczyźni, którzy wszystko zawierzyli Matce Bożej. Jej dociekliwość pozwala uchwycić fenomen tego ruchu, który w ciągu niespełna 8 lat zgromadził 10 tys. mężczyzn, i odpowiedzieć na pytania, kim tak naprawdę są Wojownicy Maryi, jaka jest ich historia i jaką duchową misję realizują w Polsce i w świecie. Autorka przeprowadziła dziesiątki wywiadów z wojownikami Maryi – zarówno mieszkającymi w Polsce, jak i tymi rozsianymi po świecie. Z ich wypowiedzi wyłania się obraz ludzi wiary, ludzi Maryi. Są to często poruszające świadectwa nawróceń, które pokazują, że bycie wojownikiem Maryi pomaga na nowo odkryć i pogłębić powołanie chrześcijańskie, sens małżeństwa i ojcostwa.

Mężczyźni, którzy trafiają do wspólnoty, toczą walkę ze swoimi słabościami, swoimi grzechami. Tylko dzięki Bogu są w stanie podnieść się z upadków. „Jeżeli mężczyźni zatracili się przez wódę czy pornografię, dochodzą do momentu, kiedy tylko Bóg może im pomóc. I jeżeli przychodzą do tej wspólnoty, to oczekują nie kawy i herbaty, tylko rozmowy. Szukają odpowiedzi na pytanie: Czy ten gość, który siedzi obok mnie, ma takie same problemy jak ja i czy on pomoże mnie, a ja jemu?” – takimi słowami Darek Kukawski, handlowiec, rolnik, lider Wojowników Maryi w Warszawie, wyjaśnił autorce motywacje członków ruchu. Podobnych świadectw upadków i nawróceń jest więcej. Każde z nich daje nadzieję, że na refleksję i powrót na drogę wiary nigdy nie jest za późno, że Bóg może uratować największego grzesznika. Te inspirujące świadectwa pokazują, że na drogach naszego życia co dzień spotykamy Boga, a dzięki Maryi możemy Go jeszcze wyraźniej dostrzec.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-10-29 13:49

Oceń: +5 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dajecie piękne świadectwo

Mężczyźni ze wspólnot tworzących „Męski Różaniec” spotkali się w pierwszą sobotę września na wspólnej modlitwie.

Rozpoczęła ją Msza św. w archikatedrze warszawskiej. Eucharystii przewodniczył ks. Kamil Kędzior, michalita z parafii Matki Bożej Królowej Aniołów na Bemowie. W homilii zachęcał mężczyzn do wytrwałego dążenia do prawdy. Podkreślił, że bycie katolikiem oznacza wyznawanie tych wartości, które nie mogą oddalić od Boga, a każde nasze poznanie duchowe musi być oparte o poznanie prawdy. – Tak jak rozwija się współczesny świat, powinno nam również zależeć na rozwoju duchowym. Prawda zawsze wskazuje nam właściwą drogę – mówił ks. Kędzior.
CZYTAJ DALEJ

Troszczmy się o Kościół

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

źródło: pixabay.com

Rozważania do Ewangelii Łk 19, 45-48.

Piątek, 21 listopada. Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
CZYTAJ DALEJ

Rusza operacja „Horyzont” - nawet 10 tys. żołnierzy wesprze służby w ochronie infrastruktury krytycznej

2025-11-21 07:27

[ TEMATY ]

wojsko

PAP

Rozpoczynająca się w piątek operacja „Horyzont” ma zwiększyć bezpieczeństwo linii kolejowych i węzłów komunikacyjnych oraz odstraszyć ewentualnych terrorystów. Nawet do 10 tys. żołnierzy, wyposażonych np. w drony rozpoznawcze, zaangażuje się w monitorowanie kolei i infrastruktury drogowej, wspierając inne służby.

Operacja „Horyzont” zapowiedziana została w środę przez szefów MON, MSWiA oraz szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego w środę, po tym, jak dwóch Ukraińców współpracujących z rosyjskimi służbami w sobotę wysadziło fragment toru na trasie kolejowej Warszawa – Dorohusk w miejscowości Mika na Mazowszu (pow. garwoliński). W innym miejscu, w niedzielę, niedaleko stacji kolejowej Gołąb na Lubelszczyźnie (pow. puławski) pociąg z 475 pasażerami musiał nagle hamować z powodu uszkodzenia około 60 metrów trakcji energetycznej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję