Odnowa w Duchu Świętym „Wypłyń na głębię”, Męska Grupa Różańcowa „Nazaret”, Domowy Kościół i Wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca” zapraszają na spotkanie charyzmatyczne, które odbędzie się 15 lutego w Ostrołęce.
Podczas spotkania konferencje wygłoszą: biskup pomocniczy diecezji częstochowskiej Andrzej Przybylski, prof. Aleksander Bańka – członek Rady ds. Apostolstwa Świeckich Konferencji Episkopatu Polski i delegat Kościoła w Polsce na synod w Rzymie, Monika i Marcin Gajdowie – małżeństwo prowadzące działalność terapeutyczną, konferencyjną i rekolekcyjną oraz ks. Adam Ulatowski – odpowiedzialny za Odnowę w Duchu Świętym w diecezji łomżyńskiej.
W programie przewidziane są konferencje nawiązujące do myśli przewodniej, radosne uwielbienie prowadzone przez Diakonię Muzyczną Płomień JAHWE z Białegostoku i diakonię taneczną Córki Króla oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Punktem kulminacyjnym będzie Eucharystia sprawowana przez bp. Janusza Stepnowskiego.
Odnowa w Duchu Świętym „Wypłyń na głębię” istnieje od czerwca 2002 r. Na cotygodniowe spotkania zapraszani są wszyscy, którzy chcą doświadczyć wspólnoty, spontanicznej modlitwy i radosnych śpiewów. Formacja członków grupy dokonuje się podczas Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy (REO) oraz systematycznych spotkań połączonych z czytaniem Pisma Świętego, modlitwą i dzieleniem się doświadczeniem Boga w swoim życiu. Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zawiązała się we wrześniu 2018 r. Jest owocem przeprowadzonego w czerwcu 2018 r. Seminarium Odnowy Wiary.
Oprac. za: radionadzieja.pl
2025-02-11 14:05
Ocena:+10Podziel się:
Reklama
Wybrane dla Ciebie
Łomża: zakończyło się zgromadzenie plenarne COMECE
W Łomży zakończyło się trzydniowe (17-19 kwietnia) wiosenne zgromadzenie plenarne Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE). W 20. rocznicę rozszerzenia Unii Europejskiej, delegaci konferencji biskupich z 27 państw Unii Europejskiej wysłuchali głosów krajów Europy Środkowej i Wschodniej w świetle nadchodzących wyborów europejskich.
Zgromadzenie składało się z trzech sesji, które koncentrowały się wokół procesu integracji Unii Europejskiej, jej postrzegania z perspektywy Europy Środkowej i Wschodniej oraz przyszłych kierunków w obliczu wyzwań geopolitycznych.
W 2025 r. w archidiecezji berlińskiej blisko 1,9 tys. osób przystąpiło do Pierwszych Komunii św., ponad 1,4 tys. otrzymało bierzmowanie, a 1,6 tys. - chrzest - przekazał PAP rektor Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech ks. dr Michał Wilkosz. Według wstępnych danych, w br. liczba chrztów będzie większa niż rok temu - dodał.
– Północ kraju jest w większości protestancka, południe bardziej katolickie, a dodatkowe różnice widoczne są między wschodem – naznaczonym doświadczeniem komunizmu – a zachodem, silniej ukształtowanym przez kulturę zachodnią – powiedział.
Mija 60 lat od złożenia na Jasnej Górze Milenijnego Aktu Oddania Polski w Macierzyńską Niewolę Miłości za wolność Kościoła w Polsce i na świecie. 3 maja 1966 r. Episkopat Polski pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego oraz rzeszy wiernych zawierzył Pani Jasnogórskiej Kościół i Ojczyznę. To przyrzeczenie jest każdego roku ponawiane w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski w jasnogórskim sanktuarium.
„Odtąd, Najlepsza Matko nasza i Królowo Polski, uważaj nas, Polaków - jako naród - za całkowitą własność Twoją, za narzędzie w Twych dłoniach na rzecz Kościoła świętego, któremu zawdzięczamy światło wiary, moce Krzyża, jedność duchową i pokój Boży” - czytamy w Akcie, którego autorem jest bł. kard. Stefan Wyszyński.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.