Pomocą organizacyjną służyło Podkarpackie Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe NSZZ „Solidarność” w Rzeszowie. Przy pięknej pogodzie 2 statkami uczestnicy pływali po Jeziorze Solińskim. Całość zakończył integracyjny obiad, w trakcie którego osoby niepełnosprawne otrzymały dodatkowe upominki.
Osoby niepełnosprawne wywodziły się z: Pratt Whitney Rzeszów, Zakładu Metalurgicznego WSK w Rzeszowie, Parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie, Caritas Gminy Niwiska, Gminy Kuryłówka, Środowiskowego Domu Samopomocy w Kamieniu, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kolbuszowej, były też osoby indywidualne. Spotkanie w jednym miejscu różnych grup terapii zajęciowej pozwoliło oprócz wypoczynku na wymianę doświadczeń i nawiązanie nowych znajomości.
Radość osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin to najlepszy dowód, że takie inicjatywy mają sens. Dobro powraca.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
