Reklama

Nowe rozmaitości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Po nauki

Grzegorz Napieralski, szef Sojuszu, pojechał za ocean, aby na własne oczy, bo na cudze nie można, przekonać się, dlaczego Barack Obama wygrał wybory.

Stary slogan

SLD postanowiło zaplusować u ludu. Towarzysze wyjdą w kwietniu i maju między opłotki z zapytaniem, czego ludzie sobie od władzy życzą, i z obietnicą, że gdy oddadzą władzę SLD, to partia wszystkie, nawet te najskrytsze marzenia spełni. Coś nam pobrzmiewa stary slogan: Naród z partią, partia z narodem.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Geniusz

Mamy w kraju rekordowe bezrobocie, a ceny benzyny na stacjach wkrótce mogą przełamać barierę pięciu złotych. Gazety, które jeszcze niedawno robiły z tego „jedynkę”, dziś skrzętnie ukrywają to na ostatnich stronach, żeby nic nie zakłóciło idylli rządów Donalda Tuska, człowieka - jak to wyłuszczył słusznie ludowi jeden ze współpracowników - dotkniętego geniuszem.

Mądry ruch Obamy

Jedną z kwestii o wadze państwowej stała się sytuacja „ego” Radosława Sikorskiego, które - jak powszechnie wiadomo - jest rozbuchane. Podrażnione porażką „ego” Sikorskiego grozi wybuchem, co mogłoby mieć fatalne konsekwencje dla kraju, a prawdopodobnie mogłoby zdestabilizować sytuację polityczną na północnej albo zachodniej półkuli (tu eksperci się różnią). Wystraszony nie na żarty Barack Obama ogłosił nową, łagodniejszą doktrynę atomową, żeby tylko „ego” Sikorskiego nie wybuchło. Z kilku stolic europejskich słychać było westchnienie ulgi.

2010-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Największy od 15 lat obrzęd wtajemniczenia w Katedrze Westminsterskiej

2026-02-24 07:37

[ TEMATY ]

Wielka Brytania

Vatican Media

W katedrze westminsterskiej odbył się największy od 15 lat obrzęd wtajemniczenia dorosłych. Była to pierwsza tego typu uroczystość od czasu ingresu biskupa Richarda Motha na stanowisko arcybiskupa Westminsteru - informuje Vatican News.

Do obrzędu wyboru lub uznania zgłosiło się w tym roku prawie 800 dorosłych z ponad 100 parafii. Przyjmą sakramenty wtajemniczenia podczas Świąt Wielkanocnych: chrzest, bierzmowanie i I Komunię Świętą.
CZYTAJ DALEJ

Rozważanie o naszym życiu i o naszych uczynkach

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mt 25, 31-46.

Poniedziałek, 23 lutego. Dzień Powszedni.
CZYTAJ DALEJ

Bóg się nie brzydzi

2026-02-24 08:40

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Justyna Kunikowska

Rekolekcje wielkopostne dla kobiet w Łodzi

Rekolekcje wielkopostne dla kobiet w Łodzi

W Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi odbyły się dwudniowe rekolekcje dla kobiet, które poprowadziła Marta Przybyła. Wydarzenie zorganizowało Archidiecezjalne Duszpasterstwo Kobiet, inicjujące i koordynujące działalność wspólnot i grup kobiecych w diecezji. Spotkanie przyciągnęło tłumy uczestniczek.

– To jest niesamowity widok, kiedy widzę te wypełnione ławki. Kościół pełny pięknych, Bożych kobiet – powiedziała na początku konferencji Marta Przybyła, która przedstawia się jako „ateistka, która spotkała Boga”. Jej konferencje były mocne, bez „retuszu i upiększania”. – Ja dzisiaj przyjechałam do was, żeby opowiedzieć wam o Bogu. O miłości, na którą nie trzeba zasłużyć – podkreślała, odrzucając wizję Boga, u którego zbiera się kato-punkty.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję